Twitter Hack Bitcoin Wysłany do usług miksowania

Przez Mark Hunter3 HOURS AGOTwitter-Hack-Bitcoin-Sent-to-Mixing-Services

Niektóre z wpływów z zeszłotygodniowego hack Twittera zostały wysłane do Bitcoin usługi mieszania Wasabi Wallet i ChipMixer
Oszuści przejęli kilka prestiżowych kont i zdołali oszukać prawie ₿13 z nieświadomych posiadaczy.
Zakłada się, że oszuści z hakerów na Twitterze próbują spieniężyć swoje pieniądze.
Wpływy z zeszłotygodniowego hack Twittera zostały wysłane do usług mieszania Bitcoin jak winowajcy próbują spieniężyć swoje źle zapomniane zyski. Blockchain firmy analityczne Chainalysis i Elliptic ogłosił w weekend, że fundusze skradzione przez hakerów, którzy uzyskali dostęp do wysokiej klasy kont Twittera w zeszłym tygodniu do propagowania oszustwa Bitcoin, były w ruchu, z Wasabi mikser głównie używane w celu ukrycia źródła monet.

Twitter Hack Funds Send to Wasabi Wallet
Hack na Twitterze, któremu udało się zdobyć prawie ₿13 zanim został zamknięty, zyskał światową uwagę, nie tylko z powodu szkód, jakie mógł spowodować. Co oszuści udało się uciec z jednak od tego czasu był przedmiotem poważnej kontroli z usług analitycznych blockchain, które zostały oglądania odbioru krypto portfele i czeka na ruch. W końcu późno w piątek dostali to, z Elliptic dzieląc się aktualizacją:

Elliptic odkryła, że o 3.39 rano UTC 2,89 bitcoins, stanowiące 22% funduszy uzyskanych przez hakera Twittera, zostały wysłane na adres, który zdecydowanie uważamy za część portfela Wasabi.

Wasabi Wallet jest usługą mieszania, a celem wysłania Bitcoin Revolution tutaj będzie ukryć jego pochodzenie w nadziei uniknięcia czarnych list już wprowadzone na giełdach, gdzie oszuści będą szukać gotówki.

Eliptyczne Śledzenie Transakcji Waletowych Wasabi

Jednak eliptyczne twierdzenia mówią, że można śledzić transakcje dotyczące portfela Wasabi, co sugeruje, że kiedy monety w końcu znajdą się w nieuchronnej drodze do wymiany, mogą być nadal oznakowane:

…dzięki unikalnej zdolności Eliptyki do identyfikacji adresów Wasabi Wallet, wymiany mogą przeszukiwać przychodzące fundusze w poszukiwaniu powiązań z tymi portfelami. Teraz wiedzą, że Wasabi Wallets zostały wykorzystane do pomocy w praniu dochodów z ataku Twittera, mogą być na ostrzeżenie dla wszelkich depozytów klientów pochodzących z tego źródła.

Później okazało się, że oszuści hakerów Twitter były również przy użyciu innej usługi mieszania, ChipMixer, ilustrując, że są one podejmowanie działań w celu zminimalizowania ryzyka bycia złapanym.

This entry was posted in Finanzkrise. Bookmark the permalink.

Comments are closed.